Българската асоциация по музикотерапия (БАМ) е сдружение за професионална подготовка, квалификация, специализация и разпространяване на невербалните подходи в психологическата работа в областа на терапията, превенцията и личностното израстване.
Музикотерапия е:
1. Психотерапевтичен подход, при който музиката и музицирането се прилагат за целенасочено медииране на връзката тяло-разум-емоция, в процеса на преживяване и осъзнаване, с цел позитивиране, оздравяване и развитие на човека.
2. Прилага се от квалифициран музикотерапевт и придобива своеобразна целенасоченост в зависимост от теоретико-концептуалната ориентация в съответното психотерапевтично направление.
Какво е музикотерапия?
Музикотерапия е научна дисциплина, в която се използуват основните характеристики и качества на музиката или на музикалните произведения в клиничната рехабилитация или в психологическата работа с терапевтични цели.
Лилия Ахтарова
Music Therapy is:
1. An approach in psychotherapy in which music and musical improvisation are applied for intentional mediation of the body-mind-emotion connection in the process of experiencing and awakening to the consciousness of experiences, aiming at bringing positiveness, health and personal development.
2. It is applied by a qualified/certified music therapist and gets its own idiosyncratic direction, depending on the theoretical-conceptional orientation in the respective psychotherapeutic field.
|
Музикотерапевтичен институт – София
С Ъ О Б Щ А В А, ЧЕ
на 14 и 15 май 2022 г.
ще се състои семинар (work-shop)
на тема
“Изкуствата в психологическата работа с приказки”
- символика в разглежданата приказка.
- фамилни модели.
- мястото на изкуствата в работата с приказки.
Първоначалното название „приказка” означавало нещо изговорено, предадено по устен път, както впрочем и „сага” означава нещо казано, съобщено, а „легенда” – нещо прочетено. Гръцката дума „Мит” също означава „разказано”, „изговорено”, съобщено от уста на уста. Постепенно обаче тяхното смислово значение се е разграничило. Днес легендата се е превърнала в хагиография, сагата препраща към определено историческо събитие, а митът се свързва с митологията. Приказката на свой ред е повествование за мистериите, за духовното посвещение.
Всички тези древни жанрове имат един общ знаменател – Митът. Но митът не само като притча, като „сказание, предание, хроника”, „което трябва да се чете” „житиепиство”.
Приказката като устно предание, а преди всичко като същностно философско понятие, като архесимвол, такъв, какъвто той съществува в несъзнаваното на всеки човек и следователно – като част от колективното съзнание.
Водещ: Л. АХТАРОВА
Време: събота от 9:00 до 16:30 часа
неделя от 09:00 до 16:00 часа
Семинарът е част от обучителната програма на МТИ-С от частта свободно избираеми.
Участници, които не са студенти на МТИ -С, ще получат сертификат за 15 тренингови часа!
Семинарът ще се проведе на адреса на БАМ.
Срок за заявки : 09.05.2022 г.
Местата са силно ограничени.
Такса за участие:
за студенти на МТИ-С – 75 лв.,
За членове на БАМ– 85 лв.,
За всички други – 95 лв.,
За представители на институции – 120 лв.
Моля, изпращайте своите заявки на e mail-а на МТИ – С: bam@bulgarianmusictherapy.com
За тези, които вече са участвали в семинари на БАМ и МТИ-С – в свободен текст, ако ще участвате за първи път, моля попълнете заявка за участие!
Заявка за участие изтеглете оттук: zaiavka_uchastie
Таксата за участие се превежда по банков път,
На заявилите се ще бъде изпратена банковата сметка!
За студенти на МТИ-С и членове на БАМ – възможно и на място.
За повече информация: тел: 02/ 980 13 87 или 0898 665 578
МУЗИКОТЕРАПЕВТИЧЕН ИНСТИТУТ – СОФИЯ
И
ЦЕНТЪР ЗА ПРОДЪЛЖАВАЩО ОБУЧЕНИЕ
КЪМ РУСЕНСКИ УНИВЕРСИТЕТ „АНГЕЛ КЪНЧЕВ“
Представят на Вашето внимание:
Семинар – workshop
На тема
Въведение в краткосрочна – терапия фокусирана към решения.
09 и 10 април 2022 г.
Водещ:
д-р ПЛАМЕН ПАНАЙОТОВ
Фокусираният към решения подход се прилага като вид терапевтична и консултативна дейност в разнообразни социални сфери. Използването на езика като инструмент за постигане на желаните от клиентите промени е в неговата основа.
Участниците в курса ще усвоят и ще могат: да прилагат в ежедневната си практика ефективни езикови инструменти за откриване и използване на уникалните умения и ресурси на клиентите си; да им помагат при формулирането на реалистични цели и начините за тяхното постигане; да инициират, поддържат и проследяват стъпките на клиента за осъществяване на избраната цел. Обучението е с подчертана практическа насоченост и с възможност за прилагане на наученото в различни социални области като индивидуална, семейна и групова психотерапия, работа с деца и възрастни с увреждания, работа със соматично болни, при предоставяне на социални услуги, бизнес-консултиране и други.
Съдържание на обучението:
Въведение в подхода. Развитие и насоки в прилагането му в различни социални сфери. Основни инструменти. Варианти и импровизации при използването им. Специфични инструменти за работа с конкретни целеви групи и видове проблеми. Използването им според индивидуалното време на клиента. Проследяване и оценка на случая.
Технология на обучението:
Първи модул: Запознаване с основите и инструментите на фокусирания към решения подход, представяне на случаи от практиката, изпробване на техниките от участниците в защитена среда и симулиране на реални терапевтични и консултативни ситуации.
Кога? Април 2022 г. – Първи модул.
събота 09 Април от 10.00 ч. до 17.00 ч. и
неделя 10 Април от 9.00 ч. до 16.00 ч.
КЪДЕ? Адресът на БАМ – ул. Гурко 52, гр. София
За кого? Първият модул е задължителен в Обучителната програма на МТИ-С и полезен за всеки ориентиран към работа в областта на терапията и консултирането!
Срок за заявки и внасяне на такса участие: 01 април 2022 г.
Семинарът дава 15 тренингови часа.
Броят на участниците в групата е ограничен!
Такса за участие:
- За студенти на МТИ от тренинговите групи – 75 лв.
- За членове на БАМ и МТ под супервизия – 85 лв.
- За всички други – 120 лв.
- За представители на институции – 190 лв.
За повече информация и записване:
E-mail: mti@bulgarianmusictherapy.com
Тел: 0898 665 578
За желаещите да продължат обучението във втори модул:
Следва двуседмична самоподготовка с практика в обичайната за участниците работна среда, подкрепена от учебна литература и индивидуални консултации с водещия.
Втори модул: Участниците ще представят как прилагат наученото в ежедневието си. Под формата на взаимна супервизия всеки получава обратна връзка за работата си и ориентири за развитие на своята фокусирана към решения практика в бъдеще. Ще получите 2 квалификационни кредита по изискванията на НАРЕДБА № 15 от 22.07.2019 г. за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти, издадена от министъра на образованието и науката, oбн., ДВ, бр. 61 от 2.08.2019 г., в сила от 2.08.2019 г., изм. и доп., бр. 101 от 27.11.2020 г., в сила от 27.11.2020 г.
Дата: по договаряне с участниците и водещият
Контакти:
д-р Пламен Панайотов, тел. 0878435014, email: plamenpan@mail.bg
За записване и за участие в този курс е необходимо:
- Да изпратите на г-жа Антонина Михайлова (0887 867217, 082 888 567), ел. поща: amihaylova@uni-ruse.bg попълнено или сканирано ЗАЯВЛЕНИЕ с данни от диплома си за завършено висше образование по педагогика, медицина, психология, здравни грижи, соц. дейности, право, или друга хуманитарна специалност.
- Да заплатите такса от лв. по сметка
IBAN: BG97 UBBS 8002 3106 0294 01
UBBS BGSF ТБ-ОББ АД, клон “Възраждане” – Русе
Титуляр на сметката: РУ “Ангел Кънчев”, ЦПО
Oснование: Курс “ОФРКТ”
- Да изпратите на същия е-мейл данни за издаване на фактура при необходимост.
***
ЗА ВОДЕЩИЯ:
Д-р Пламен Панайотов е психиатър с повече от 30 години практика. Той е специалист в областта на Фокусираната към решения Кратка терапия. Автор е на Простата терапия. Специализирал в център по Кратка терапия в гр. Милуоки – САЩ. Пламен е председател на Център – решения – гр. Русе. Пламен оглавява специализираният модул по Фокусираната към решения Кратка терапия към Университета в гр. Русе, консултант в ПИК – център в гр. София.

V Национална конференция по музикотерапия с международно участие
„Хармонията между външно и вътрешно“
4-6 ноември 2022 г., онлайн
ПОКАНА ЗА УЧАСТИЕ
„Музиката изразява, това
което не може нито да се изрече с думи,
нито да се премълчи.“
Виктор Юго
Уважаеми колеги, каним Ви да се присъедините като активен участник в предстоящото събитие на Българската асоциация по музикотерапия – Пета национална конференция с международно участие на тема „Хармонията между външно и вътрешно“.
Вие бихте могли да се включите като презентатор и така да представите своя актуален професионален интерес и опит с избрана от Вас тема в едно от следните направления:
- Теоретични и практически аспекти на музикотерапията
- Пресечни пространства между музикотерапията и други експресивни подходи
- Ролята на музикотерапията в превенцията и лечението на психичните и соматични заболявания
Предоставяме възможност за участие в конференцията чрез шест различни формати:
1. Клинично представяне на случай – 60 мин.
Сесията дава възможност за представяне и клинично обсъждане на случай или няколко кратки описания и теоретична част, които са предварително подготвени под формата на писмени текстове за разпространяване сред записалите се участници в ателието. Възможно е водещият да има изисквания за предварително записване и ограничение на броя участници в сесията си.
2. Представяне на изследване – 30 мин.
Сесията дава възможност за представяне на изследване в областта на музикотерапията (цел на изследването, начин на провеждане, резултати). Представянето трябва да бъде придружено от мултимедийна презентация.
3. Научно съобщение - 15 мин.
Кратко представяне на предстоящи изследвания или други форми на научна дейност в областта на музикотерапията.
4. Дискусия по определена тема – 60 мин.
Фокусираните дискусионни групи предоставят възможност за обсъждане на теми, споделяне на добри практики, настоящи и бъдещи тенденции в близки и по-далечни сфери на дейност. Тук по-целенасочено могат да бъдат обсъдени въпроси от клиничната практика в социалната работа, в областта на здравеопазването, образованието, културата. Възможен е формат с модератор/дискутант, които авторът да покани. Сесиите са с продължителност 60 до 90 минути.
5. Лекция/доклад – 30 мин.
Възможно е в последствие издаването на сборник с материали от конференцията. При желание на лектора и ако подготви текста според изискванията за изданието, е възможно докладът да бъде включен в сборника.
6. Уъркшопи и демонстрации – 90 мин.
Уъркшопите включват комбинация от лекции, презентации и интерактивни методи на обучение и участие на присъстващите.
В деня на откриването на конференцията е възможно да бъдат включени предконферентни уъркшопи.
Моля, заявете Вашето участие
чрез попълване на формата до 30.04.2022 г.:
2022_bam_5konf_zayavka_lektori
Необходимо е резюме на Вашето предложение за участие на български език с максимална дължина до 180 думи, придружено от превод на английски на същото.
Одобрените участници ще бъдат уведомени до 30 май 2022 г.
Моля, изпращайте своите заявки на e mail: bam@bulgarianmusictherapy.com
ТАКСА ЗА УЧАСТИЕ НА ОДОБРЕНИТЕ ПРЕЗЕНТАТОРИ: 40 лева.
Краен срок за внасяне на таксата – 15.09.2022 г.
Повече информация за конференцията и условията за участие на уеб страницата на събитието, сайта на БАМ и на bam@bulgarianmusictherapy.com
Музикотерапевтичен институт – София
ОБЯВЯВА
ПРИЕМ ЗА
Група за личностно развитие и опит
Водещ: ЛИЛИЯ АХТАРОВА (регистриран психотерапевт, сертифициран музикотерапевт , арт-терапевт) и екип:
Обзървър – Петя Петрова
ЦЕЛ на Групата за личностно развитие и опит:
* Обогатяване на собствения емоционален и личностен опит.
* Изследване на модели на поведение.
* Придобиване на емоционална компетентност и експресия.
* Насочена към развитие на умения в областта на човешкото поведение и взаимоотношения.
* Придобиване на комуникативни умения в малки групи и в социума.
Очаквани резултати:
- Преживяване и осъзнаване на личностни особености, ценности и качества.
- Развитие на личностни качества и взаимодействието между тях.
- Структуриране на модели за интерперсонални взаимоотношения и личностна позиция.
- Развитие на емоционалната компетентност.
- Интегриране на преживелищния опит от работата в групата и отнасянето му към реални ситуации.
- Усъвършенстване на уменията за справяне чрез самопознание.
Методи за работа:
- „Активна музикотерапия“
- „Музика – танц и движение“
- Рецептивни музикотерапевтични подходи.
- Музикална психодрама. Техники от арттерапията – рисуване и моделиране.
- Други подходи, които употребяват изкуствата като инструмент – „Процес ориентирана психотерапия“.
ЗА КОГО – За всички желаещи да развиват нови личностни умения, с цел подобряване хигиената на взаимодействие и превенция към заболявания предизвикани от емоционални преживявания и други.
Възрастова граница: от 15 до 55 годишна възраст.
Група за личностно развитие и опит е и полезен за всеки специалист в работата с групи хора, в сферата на изкуствата, помагащите професии и педагогиката.
Да работим със себе си в условия на група, ни предоставя възможност да открием нови качества, да придобием нови умения в комуникацията, лидерски умения, да развием чувствителност към групата към която принадлежим. Формата работи за подпомагане към взимане на правилни за нас решения и начина за осъществяването им. Работата с изкуства прави процеса приятен и удовлетворяващ!
Курсът предвижда 36 тренингови часа.
Продължителност на груповите сесии: 1 час и 45 мин.
Формат за работа с групата: 4 сесии месечно;
КОГА: според договореността на участниците в групата.
Условия за участие:
Входящо интервю – интервюто би могло да се проведе лично или онлайн.
Моля, изпращайте своите заявки на еmail-а на МТИ-С: mti@bulgarianmusictherapy.com
Срок за изпращане на заявки: 05.02.2022 г.
Забележка: Работи се в малка група.
Моля желаещите да направят заявка за предпочитан ден и час за интервю на телефон:
0898 66 55 78 или 02/ 980 13 87.
Повече информация на: mtisbg.com, както и на: www.bulgarianmusictherapy.com
Музикотерапевтичен институт – София
Скъпи колеги и приятели,
Имаме удоволствието да Ви съобщим, че излезе от печат
Сборник „Музикотерапия – теория и практика“.
Това е първата книга издадена от Музикотерапевтичен институт – София!
Сборникът съдържа статии, в които се разглеждат предимно случаи от практиката подкрепени от теоретична постановка.
В авторският състав участват предимно възпитаници на Музикотерапевтичен институт – София и преподаватели.
Регулярно сборника бихте намерили на адреса на БАМ и МТИ – С .
Цена: 10 лв.
Други книги издадени от БАМ:
„Да изиграеш музиката в теб“ – Джоузев Морено,
„Тъгата в сърцето“ – Хайди Фауш,
Сборник доклади от Втората национална конференция по музикотерапия,
„Музикотерапията – средство в психотерапията“ – Лилия Ахтарова – книгата е на английски език.
За да закупите книга от офиса на БАМ, моля, обадете се предварително на моб. 0898 665 578,
За гр. Пловдив – Радка Георгиева, моб.: 0888 892 506 ,
За желаещи от други градове, бихме могли да изпратим желаната от тях книга с куриерска фирма, за целта е нужно да се изпратят адрес и телефон на e-mail: mti@bulgarianmusictherapy.com
Уважаеми колеги и приятели,
С радост ви съобщаваме, че в Института по музикотерапия са осигурени нови бройки от книгата на Лилия Ахтарова „Music Therapy – A means for Depth Psychological Work”. Те са достъпни за закупуване на специална намалена цена от 16 лева.
Книгата на Лилия Ахтарова разяснява създаването и развитието на музикотерапията в България, в Европа и по света, както и някои от основните музикотерапевтични школи. Представени са случаи от практиката и нейния психотерапевтичен опит от различни периоди от професионалното ? развитие като психотерапевт, в който използва три различни музикотерапевтични подхода.
За заявки можете да се обърнете по имейл и телефон на МТИ-С или БАМ:
mti@bulgarianmusictherapy.com
bam@musictherapy.com
или моб.: +359898 665 578
******
Лилия Ахтарова е директор на Музикотерапевтичен институт – София и бивш председател на Българската асоциация по музикотерапия. Тя е регистриран психотерапевт, сертифициран музикотерапевт и арт терапевт, квалифициран член и учредител на Българска асоциация по музикотерапия и квалифициран член на Българската асоциация по психотерапия.
Бъдете здрави,
МУЗИКОТЕРАПЕВТИЧЕН ИНСТИТУТ – СОФИЯ
ПРИ
БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ПО МУЗИКОТЕРАПИЯ
http://mtisbg.org/
http://bulgarianmusictherapy.com/mti/
обявява прием
за Обучителната програма
“Музикотерапия и музикотерапевтични подходи в психотерапията”
Подготовката и дипломирането със специалност “Музикотерапевтични подходи в психотерапията” се осъществява в България единствено в Музикотерапевтичния институт – София към Българска асоциация по музикотерапия.
Обучението в МТИ-София е съгласувано и съобразено с критериите на Европейската конфедерация по музикотерапия и изискванията на Българска асоциация по психотерапия.
Обучението се осъществява по Обучителна програма, която включва семинарни тематични модули, психотерапевтичен тренинг и работа под супервизия.
Обучителната програма дава възможност обучението да се провежда и по индивидуален план, който предвижда индивидуално съобразена честота на посещаемост на обучителните модули, както и намален хорариум за специалисти с вече придобит психотерапевтичен тренинг
За студенти, желаещи интензивно обучение се допуска:
- След втората година на обучение за първо ниво студентите, които желаят, могат да започнат индивидуална и групова музикотерапевтична практика под супервизия.
- След втората година на обучение студентите, участващи в група за личен опит, биха могли паралелно да се включат в група за супервизия.
- Част от теоретичната подготовка по желание на студентите да се провежда он лайн.
Обучението е предназначено за специалисти в областта на музиката и хуманитарните специалности.
Документи за кандидатстване: мотивационно писмо, автобиография (CV), копие от диплома за завършено образование.
Документите изпращайте на e mail адрес: mti@bulgarianmusictherapy.com
- На кандидатите се отговаря в тридневен срок от подаване на документите
- За допълнителна информация на тел.: 02/ 980 13 87; 0898 665 578;
Когато е трудно за всички
е време да си помагаме повече от всякога.
Българска Асоциация по Музикотерапия в подкрепа на българските граждани.
Във връзка с интервюто на д-р Мирослав Ненков, заместник министър на здравеопазването, относно предприемането на мерки насочени срещу предотвратяването на самоубийствата излъчено в предаването на BTV „Тази сутрин” на 22.03.2013г., Българската Асоциация по Музикотерапия изразява своята съпричастност към проблема, както и готовност да се включи в общите усилия на специалистите по психично здраве за неговото решаване.
Българска Асоциация по Музикотерапия (БАМ) е сдружение за професионална подготовка и квалификация в областта на терапията, превенцията и личностното израстване. Тя обединява специалисти от помагащите професии – психолози, социални работници, логопеди, кинезитерапевти, лекари, и др. Членовете на БАМ са придобили своята квалификация, която непрекъснато продължават да усъвършенстват, чрез специализирани обучителни програми и семинари, ръководени от общопризнати психотерапевти от България, Европа и САЩ.
Българска Асоциация по Музикотерапия е член на Европейската Конфедерация по Музикотерапия и член на Българска Асоциация по Психотерапия и с цялата си дейност се стреми да спазва техните високи професионални стандарти.
Ние като терапевти и професионалисти в сферата на помагащите професии изразяваме желание да предложим своя доброволен труд в подкрепа на мерките за превенция и предотвратяване на посегателствата срещу живота. Българската Асоциация по Музикотерапия предлага безвъзмездна психологическа помощ на хора в криза във следните форми:
- Индивидуални срещи – психологическа консултация,
- Психотерапевтични сесии - индивидуални, както и за групи от хора в риск
В своята психологическа работа ние употребяваме всички изкуства – музика, рисуване, движение, което прави процеса по-приятен, краткосрочен, а в същото време трайно ефективен.
Ето имената на специалистите, които ще работят доброволно за вас: виж повече
За записване на час, моля обърнете се лично към избрания терапевт!

Арт-ателие за психологическа и социална работа с деца
Работата в Арт-ателието представлява дейност, в която се използват изразните средства на изкуството. Там децата имат възможност да покажат уменията си, да споделят чувствата си, да дадат воля на творческото си въображение. В ателието се дава възможност на децата да експериментират в една защитена среда, да усвояват различни модели на поведение, насърчават се да бъдат спонтанни, креативни, да тренират паметта си, ораторските и артикулационните си способности, да бъдат толерантни и да умеят да се проявяват като лидери.
Работата в Арт-ателието се основава на връзката между изкуството като символична дейност и възможността за психическо развитие на личността, за социална подкрепа и усъвършенстване в по-нататъшното развитие на децата. В ателието децата имат уникалния шанс да бъдат подкрепени да разкрият и развият своите специфични заложби, чрез които да се формира адекватно познание и отношение към произведенията на музиката, театъра, художественото и приложното изкуство.
Екипът от специалисти умело подпомага и въвежда децата в това особено и специфично пространство на духа, в което те се чувстват свободни да търсят своите желания, да опознават себе си, да изследват света!
Тренинги за екипно сработване
Замисълът на тези тренинги е да направят работата в екип по-ефективна чрез задълбочаване на взаимните контакти и сътрудничество. Тренингите дават възможност за развиване на креативност, откриват простор за прояви на спонтанност, за придобиване на уникален житейски опит и постигане на емотивност,а чрез това – разбиране на собствените и емоциите на другите в екипа. Чрез работата с изкуства процесът е приятен и безболезнен.
Сред очакваните резултати са: развиване на усешането на задълбочаваща се свързаност на участниците, практически умения за сътрудничество, разкриване на индивидуалния потенциал на всеки член от екипа и интегриране на придобитите умения във всекидневната работа, водещи до нейното качествено подобрение и ефективност.
Обучителни семинари и workshop тренинги
Провеждането им дава възможност за обучение посредством различни техники и подходи в сферата на психологическата работа чрез средствата на изкуството. Работата, основана на собствени преживявания, в защитена среда, дава възможност на всеки да разреши лични конфликти, да стигне до нови идеи за взаимоотношения с близки, с колеги, да даде воля и свобода на въображението си, да придобие нови умения, да интегрира преживяното през призмата на собствените си прозрения, които да приложи в реалния живот – и във всекидневната си професионалн работа, и в личен план.
Групи за собствен опит и личностно израстване
Работата в групите е предназначена за специалисти от подпомагащи професии, хуманитарни науки и изкуства(психолози, социални работници, логопеди, музиканти, танцьори, медици и всички, които биха искали да работят за своето личностно израстване…).
Водещите са сертифицирани терапевти у нас, в Европа и в САЩ.
Музикотерапевтичен институт – София
ОБЯВЯВА
ПРИЕМ ЗА
Група за личностно развитие и опит
Водещ: ЛИЛИЯ АХТАРОВА (регистриран психотерапевт, сертифициран музикотерапевт , арт-терапевт) и екип:
Обзървър – Петя Петрова
ЦЕЛ на Групата за личностно развитие и опит:
* Обогатяване на собствения емоционален и личностен опит.
* Изследване на модели на поведение.
* Придобиване на емоционална компетентност и експресия.
* Насочена към развитие на умения в областта на човешкото поведение и взаимоотношения.
* Придобиване на комуникативни умения в малки групи и в социума.
Очаквани резултати:
- Преживяване и осъзнаване на личностни особености, ценности и качества.
- Развитие на личностни качества и взаимодействието между тях.
- Структуриране на модели за интерперсонални взаимоотношения и личностна позиция.
- Развитие на емоционалната компетентност.
- Интегриране на преживелищния опит от работата в групата и отнасянето му към реални ситуации.
- Усъвършенстване на уменията за справяне чрез самопознание.
Методи за работа:
- „Активна музикотерапия“
- „Музика – танц и движение“
- Рецептивни музикотерапевтични подходи.
- Музикална психодрама. Техники от арттерапията – рисуване и моделиране.
- Други подходи, които употребяват изкуствата като инструмент – „Процес ориентирана психотерапия“.
ЗА КОГО – За всички желаещи да развиват нови личностни умения, с цел подобряване хигиената на взаимодействие и превенция към заболявания предизвикани от емоционални преживявания и други.
Възрастова граница: от 15 до 55 годишна възраст.
Група за личностно развитие и опит е и полезен за всеки специалист в работата с групи хора, в сферата на изкуствата, помагащите професии и педагогиката.
Да работим със себе си в условия на група, ни предоставя възможност да открием нови качества, да придобием нови умения в комуникацията, лидерски умения, да развием чувствителност към групата към която принадлежим. Формата работи за подпомагане към взимане на правилни за нас решения и начина за осъществяването им. Работата с изкуства прави процеса приятен и удовлетворяващ!
Курсът предвижда 36 тренингови часа.
Продължителност на груповите сесии: 1 час и 45 мин.
Формат за работа с групата: 4 сесии месечно;
КОГА: според договореността на участниците в групата.
Условия за участие:
Входящо интервю – интервюто би могло да се проведе лично или онлайн.
Моля, изпращайте своите заявки на еmail-а на МТИ-С: mti@bulgarianmusictherapy.com
Срок за изпращане на заявки: 05.02.2022 г.
Забележка: Работи се в малка група.
Моля желаещите да направят заявка за предпочитан ден и час за интервю на телефон:
0898 66 55 78 или 02/ 980 13 87.
Повече информация на: mtisbg.com, както и на: www.bulgarianmusictherapy.com
|
|